E-hääle kontrollimine

Juhend hääle kontrollimiseks

Teil on võimalus kontrollida, kas Teie hääl jõudis soovitud kujul serverisse. Häält saab kontrollida pärast hääletamist poole tunni jooksul kuni kolm korda Android ja iOS operatsioonisüsteemiga nutiseadmega.

Hääle kontrollimine võimaldab Teil veenduda, et Teie e-hääl on jõudnud valimiste keskserverisse ja väljendab Teie tahet korrektselt.

Kui soovite oma häält kontrollida, paigaldage enne arvutis hääletama asumist oma nutiseadmesse kontrollrakendus. Rakendus on saadaval Teie nutiseadme rakenduste poes, otsige nimega "EH kontrollrakendus".

Kontrollimiseks sobival nutiseadmel peab olema:

  • kaamera;
  • andmeside ühendus (internet);
  • Google Play või Appstore'i keskkonnast alla laaditud kontrollrakendus nimega "EH kontrollrakendus". Väljaandjaks on märgitud Cybernetica AS.
  • Android või iOS mobiilioperatsioonisüsteem.

 

Kontrollimise käik

Pärast arvutis toimunud e-hääletamist kuvatakse arvuti ekraanil QR-kood

Lõpuekraan

Avage oma nutiseadmes kontrollrakendus. Seejärel vajutage nuppu "Edasi" ja suunake kaamera arvuti ekraanil olevale QR-koodile.

Kontrollrakendus pöördub automaatselt pärast pildistamist valimiste keskserveri poole ning laadib alla valija krüpteeritud (salastatud) e-hääle. Kui vajutate järgmisena nupule "Kuva minu valik", pidage silmas, et järgmises vaates on Teie tehtud valimiseelistus nutiseadme ekraanil selgelt näha.

Kontrollrakendus sulgub automaatselt 30 sekundi pärast.

Kontrollimise käigus võrdleb rakendus QR-koodis sisalduva seansikoodi ja juhuarvu abil e-häält kandidaatide nimekirjaga. Hääl saab vastata ainult ühele kandidaadi nimele.

Kontrollrakendusega on võimalik kontrollida korraga vaid ühte häält.

 

Kui ilmneb viga

Kontrollrakendus lõpetab töö kahel moel - kandidaadi nime või veateadet kuvades.

Viga hääle kontrollimisel võib tulla kahel põhjusel: kas Teie pildistatud QR-koodi ei saa kasutada hääle kontrollimiseks või ei suudeta valimiste keskserverist leida kandidaati, kelle nimega nutiseadmes loodud krüptogrammi sobiks. Mõlemal juhul saab valija veateate

Kui saate veateate, proovige järgmisi samme:

  • inimliku eksimuse välistamiseks hääletage uuesti samast arvutist ja kontrollige taas;
  • proovige hääletada mõnest teisest arvutist ning kontrollige häält.

Kui häälte kontroll korduvalt ebaõnnestub ühe ja sama arvuti või nutiseadme kasutamisel, teavitage kindlasti valimiste läbiviijat kas e-posti teel abi@valimised.ee või telefonil 631 6633.