Kohalikeks valimisteks on registreerimiseks esitatud 143 valimisliitu

04.09.2017


Kohaliku omavalitsuse volikogude valimisteks on tänase seisuga üle Eesti registreerimiseks esitatud 143 valimisliitu.  „Valimisliitude number ei pruugi olla lõplik, sest kui näiteks valimisliidu nimekirja ühegi kandidaadi nimega ei sisustata, siis valimisliitu ka ei registreerita,“ sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Neli aastat tagasi osales kohalikel valimistel 292 valimisliitu. „Arvu vähenemine on igati loogiline, sest 215-st omavalitsusest on järgi jäänud 79,“ kommenteeris Vinkel.

Kandidaate saab registreerimiseks esitada veel kaks päeva kuni homse, 5. septembri kella 18-ni. Pärast seda saab vajadusel valla ja linna valimiskomisjonides kahe päeva jooksul kandidaatide dokumentides vigu parandada.

Hiljemalt pühapäeval, 10. septembril peavad valimiskomisjonid nõuetekohased kandidaadid registreerima ning selgitama liisu heitmise teel numbrite andmise järjekorra erakondade ja valimisliitude vahel ning üksikkandidaatide vahel.

Valijate nimekirjad koostab siseministeerium 15. septembriks. Pärast seda elukoha aadressi andmetes tehtud muudatusi arvesse ei võeta. Hääleõiguslik isik saab valida üksnes oma elukohajärgses valimisringkonnas üles seatud kandidaatide vahel.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril, valimispäev on 15. oktoobril.