Juhis Mac OS X’i kasutajatele

E-hääletamine Mac OS X'i operatsioonisüsteemis

Esmalt peavad olema täidetud peamised nõuded valijale ja tema arvutile.

Samuti tuleb paigaldada ja seadistada ID-kaardi tarkvara. Abi tarkvara paigaldamiseks saate järgmiselt veebilehelt: http://installer.id.ee/.

Erinevates arvuti operatsioonisüsteemides on hääletamise põhietapid sarnased.

E-hääletamise rakendus ehk valijarakendus töötab järgmiste Mac OS X operatsioonisüsteemi versioonidega:

  • 10.8.
  • 10.9.
  • 10.10.

Valijarakenduse paigaldamine

Valijarakendust levitatakse ca 1,1 MB suuruse kettatõmmisena, mille nimi on rk2015.dmg.

Minge e-hääletamise avalehele ja vajutage nuppu "Laadi alla valijarakendus Mac OS X jaoks" ning salvestage valijarakendus oma arvutisse. Veebisirvija vaikehäälestuse puhul salvestatakse rakendus kataloogi “Downloads”.

Käivitage valijarakendus. Selleks avage Finder, valige vasakust paanist seade "Valimised". Avage rakendus.

Erisused valijarakenduse käivitamiseks Mac OS X 10.8 ja uuemates operatsioonisüsteemides

Seoses kõrgendatud turvalisusnõuetega võite valijarakenduse rk2015.dmg käivitamisel uuemate operatsioonisüsteemidega arvutis jõuda järgmise ekraanipildini:

Valijarakenduse käivitamiseks hoidke klaviatuuril all nuppu ctrl ja tee hiirega klõps failil rk2015.dmg, et avaneks rippmenüü nagu järgmisel pildil:

Valides „Open“ küsitakse veel kord nõusolekut, kas soovid nimetatud rakendust käivitada (vt järgnevat pilti).

Tehke klõps nupul „Open“ ja valijarakendus käivitub.

Edasised juhised leiate siit.

Päringuvahendaja (proksi) kasutamine

Valijarakendus kasutab päringuvahendaja sätete tuvastamiseks OS X süsteemseid parameetreid. Kui päringuvahendaja kasutab parooli, pöördutakse selle saamiseks KeyChain'i poole. Kui valijarakenduse töökeskkonnas on seatud keskkonnamuutuja https_proxy, siis loetakse päringuvahendaja sätted sealt.

Erisused ID-kaardi baastarkvara häälestuses

Kui Mac OS X 10.8 või uuema operatsioonisüsteemi puhul on paigaldamata ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise komponendid Mac OS X operatsioonisüsteemile, võib valijarakenduse kasutamisel saada veateate, et ID-kaardi draiverid ei leitud. Mac OS X 10.8 ja uuemate puhul laheneb viga komponentide installeerimisel.

Kui ilmneb viga ?

Lugege täpsemalt, mida teha ID-kaardi ja mobiil-ID töölesaamiseks. Abi valijarakenduse ja ID-kaardiga seotud toimingute kohta saab telefonilt 6316633 või abi@valimised.ee.

Kui Teie arvuti või mõni muu tehniline rike ei võimalda e-hääletamist, saate oma hääle anda harilikul viisil valimisjaoskonnas.