Valimised.ee pealeht

Print

Riigi valimisteenistus ootab huvilisi e-hääletamise vaatlusprogrammi

25.01.2023

Riigi valimisteenistus pakub Riigikogu valimiste eel võimalust osaleda koolitusel, kus selgitatakse ja tehakse läbi elektroonilise hääletamise toimingud. Koolituse eesmärk on anda e-hääletamise vaatlemisest huvitatutele protsessi paremaks mõistmiseks vajalikud teadmised.

Elektroonilise hääletamise koolitus toimub seminari vormis nädal enne valimisi. Selle käigus tehakse läbi kõik e-hääletamise protseduurid, räägitakse lahti süsteemi turvalisust tagavad meetmed ja vastatakse osalejate küsimustele.

Koolituse käigus toimub ka elektroonilise hääletamise esimene vaatlusvoor, kus luuakse hääletamise salajasust tagav krüptovõtmete paar. Koolituse viimasel päeval toimub e-hääletamise süsteemi täielik kontroll ehk prooviläbimine.

Koolitus on jaotatud kolmele päevale, 14. veebruarist 16. veebruarini. Osaleda on võimalik veebi teel ja piiratud arvul inimestel ka kohapeal.

Koolitusele tuleb registreeruda hiljemalt 7. veebruaril, andes oma soovist e-kirjaga märku aadressil [email protected].

Detailsem info koolitusprogrammi kohta on leitav valimised.ee veebilehelt.

Riigikogu valimisnädal on 27. veebruarist 5. märtsini 2023. E-hääletamine algab 27. veebruari hommikul kell 9.00 ja lõpeb 4. märtsi õhtul kell 20.00.