Valimised.ee pealeht

Print

Algab kandidaatide registreerimiseks esitamine Riigikogu valimisteks

01.12.2022

Täna algab kandidaatide registreerimiseks esitamine tuleval aastal toimuvateks Riigikogu valimisteks. Kandidaatidel on võimalus teha seda elektrooniliselt valimiste infosüsteemis.

Riigi valimisteenistuse juht Arne Koitmäe märkis, et kohalikeks valimisteks valminud lahendust saavad nüüd kasutada ka Riigikokku pürgivad kandidaadid. „Riigikogu valimiste kandideerimisdokumente saab kodust või erakonna kontorist lahkumata täita, allkirjastada ja esitada elektrooniliselt valimiste infosüsteemis,“  ütles Koitmäe

Kandidaatide registreerimiseks esitamine algab täna kell 10 ja lõpeb 19. jaanuaril kell 18.

Kandideerimisõigus on vähemalt 21-aastasel Eesti kodanikul. Kandideerida ei tohi tegevväelased ja vanglakaristust kandvad isikud.

Kandideerimisdokumente saab esitada valimise infosüsteemis aadressil vis.valimised.ee. Riigi valimisteenistus võtab registreerimisdokumente vastu ka paberkujul aadressil Tallinn, Toompea 1 igal tööpäeval kella 10–16-ni, riigipühade eelsetel päevadel kella 10–14-ni. Dokumente saab samuti saata digiallkirjastatult aadressile [email protected].

Iga erakond võib esitada kuni 125 kandidaati. Enne registreerimist peab erakond või üksikkandidaat kandma Rahandusministeeriumi arvele kautsjonisumma, mis on 654 eurot iga kandidaadi kohta.

Juhendi kandideerimisdokumentide esitamiseks leiab siit.

Riigikogu valimisnädal on 27.veebruarist 5. märtsini 2023.